| Biancaxd1 a întrebat:

Cum se formateaza bateria la Motorola defy miniXT 320?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ca orice acumulator/baterie se lasa la incarcat 14-16 ore dupa care se foloseste pana la o descarcare completa.Acest lucru se face 3-4 ori.NU UITA DESCARCARE COMPLETA! Apoi se foloseste normal cu incarcarea pina la anunt.

| tgiabberriieul a răspuns:

Bateriile de tip litiu-ion din ziua de azi nu mai au nevoie de "formatare".

| ionut25032002 a răspuns:

Ce inseamna formateaza, stiu daca imi raspunzi(se stica sau ce?)

| Taxy001 a răspuns:

O lasi sa se descarce de tot pana se opreste telefonul si dupa aceea il bagi la incarcat si il lasi intre 12 si 14 ore la incarcat.Da sa il lasi stins la incarcat! Asta faci de vreo 2-3 ori si ajunge!