| emiliaa07 a întrebat:

Cum se poate da reset factory la Samsung s 3 cu noul soft 4.3? E de toata jena, imi topeste efectiv bateria de la telefon.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NickDKT a răspuns:

Daca ai 4.3 Samsung stock, te duci la Settings -> Accounts -> Backup and reset (ultima optiune in general) -> Factory data reset.

In schimb, bateria nu se rezolva cu factory reset, sunt anumite setari in telefon care consuma. Ti-am raspuns la reset factory, dar pentru mai multe detalii, trebuie explicat mai mult. De vrei, as putea sa te ajut.

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

1) prin factory reset nu se poate trece la versiune mai veche
2) 4.3 este testat de mine pe s3 si s4 functioneaza foarte bine.
3) posibil problema sa fie de la altceva, recomand cum ai zis si tu mai sus o resetare din fabrica- meniu-setari-backup si resetare.
si probleme teoretic trebuie sa dispara.
daca problema persista poti lua un android mai vechi de pe google si il instalezi cu odin, desi nu recomand.
contact:
sasn3t@gmail.com
ym/skype: sas.samp