| MineTugay a întrebat:

Cum sterg ecranele de pornire de la telefon ( adica am 3 si vreau doar unul, pentru ca inainte cand dadeam pe ecrann nu se schimba ecranul de pornire ramanea acelasi )?

Răspuns Câştigător
| alexxxxxxxxxx a răspuns:

"Ciupesti ecranul" intr-unul dintre ecranele de pornire si le stergi ori apasand cateva secunde pe ele si apoi stergere, ori x in coltul de sus...depinde de versiunea de android

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Android Sony: tii apasat 3-5 sec pe o pagina a ecranului de pornire si ele se fac mai mici si ar trebui sa contina 2 simboluri pe fiecare pagina: o casa in stanga sus si un "X" in dreapta sus. Daca apesi pe "X" acea pagina se inchide. Eu am Sony, dar poate merge sa inchizi paginile de pornire cu metoda de mai sus si la alt telefon daca sistemul de operare este android.

| publi374 a răspuns:

Daca e android, din porniresetari>ecran de pornire