| Mostesare a întrebat:

Cum vi se pare modelul Huawei Ascend G510 al celor de la Huawei?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Ce sa zic fata de xperia E :

Sa le luam pe rand:
-Huawei are ecranul mult mai mare (4.5 inch) si o densitate a pixelilor de 218, iar xperia E doar 3.5 inch si densitatea de 165.
--> La display si calitatea lui, Huawei castiga.
-Amandoua telefoanele au 4GB, si 512 mb ram.
--> Sunt la egalitate in privinta ramilor.
-La camera, Huawei are 5 mp, in timp ce xperia E doar 3.15; apoi, la video Huawei inregistreaza 720 p (hd) in timp ce xperia E doar VGA (slab); apoi la camera secundara, Huawei o are, in timp ce la xperia E nu exista.
--> La camera, video Huawei domina.
-Apoi la procesor, Huawei are 1. 2GHz iar xperia E doar 1 ghz.
--> Huawei e mai rapid.

Deci, Huawei Ascend e un telefon mult mai bun decat xperia E.
Iti recomand Huawei, e mai rapid, mai puternic, se vede mai bine, face poze bune, videouri impecabile; in timp ce xperia E e slab de tot in comparatie cu el.

Ai aici mai multe detalii pentru amandoua:
Huawei : http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g510-5250.php

xperia E: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_e-5149.php
Acum depinde de tine ce vrei dela un telefon si de ce suma dispui.;)

2 răspunsuri:
| Mostesare explică (pentru stlucian):

Mulţumesc mult pentru ajutor! Până la urmă am să iau acest model.

| stlucian a răspuns (pentru Mostesare):

Nu ai dece.Si altadata cu placere.