| Th3Li0N a întrebat:

Daca am net de la Rds pe Pc, oare pot sa conectez si tableta la internet,? tableta are 3G si wifi adica wireless.Am router acasa pot sa ma conectez, fara cablu?

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Da, iti trebuie insa stick pentru internet, pe care il iei gretis de la RDS.

| Th3Li0N explică (pentru zdrangoi):

Am dar pot sa ma connectez prin wireless

| NeaPopa a răspuns:

Poti!

| zdrangoi a răspuns (pentru Th3Li0N):

Pai wireless inseamna fara fir, deci cu stick-ul conectat, fara cablu.

| Th3Li0N explică (pentru zdrangoi):

Ma refer la fara stick

| Danzell a răspuns (pentru Th3Li0N):

Da ai incercat? laughing nu e ca si cand se sfarseste lumea tongue
seteaza o retea wireless cu accesul la internet activat si vezi

| FlorinM28 a răspuns:

Trebuie sa introduci netul in routerul wireless si asa o sa poti folosi netul si la pc si la tableta. Trebuie facute insa niste setari pe router la sectiunea PPOE daca nu ma insel, unde trebuie sa introduci username-ul si parola primita de la RDS. Nu ar trebui sa fie f complicat. Eventual cauta pe net modelul tau de router si vezi cum se seteaza o astfel de conexiune.

| fuzzer a răspuns:

Da,se poate iti trebuie acel adaptor de la firma cu internetul.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Da,normal ca poti cu wi-fi dar daca nu te poti conecta deoarece iti cere parola trebuie sa scrii intr-un camp parola inscriptionata pe router.