| 1Denisu007 a întrebat:

Daca inchid un abonament de telefon sau nu il mai plătesc, pot după sa reîncarc același nr separat, printr-un cod de reîncărcare?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu-l mai platesti iti pot bloca numarul. E mai usor sa le spui ca in 30 zile sa-ti inchida abonamentul si ca vrei sa ramai pe cartela. Conform legii ai dreptul sa inchizi un abonament dupa 6 luni de la deschidere daca nu ai primit ceva gratis de la ei. Altfel trebuie sa returnezi o suma pe acel obiect gratis mai putin penlaizari. Penalizarile sunt ilegale. Te poti adresa ANPC.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă reziliezi contractul, atunci da, îți poți reîncărca cartela când dorești.