| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
Am un Galaxy S4 I9505, şi mereu mă obligă să-l repornesc,pentru că nu recunoaşte cartela SIM, ce să îi fac telefonului ca să numai apară eroarea!?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu o alta cartela. Daca merge, atunci trebuie schimbata cartela SIM (la magazinul furnizorului tau de telefonie.
Daca nu merge nici cu alta cartela, atunci telefonul trebuie dus la reparat!

| frunzarescu a răspuns:

Si eu patesc la fel cu S4-ul meu.
Am schimbat cartela si degeaba, tot cere restartare pentru ca nu recunoaste SIM (mesaj: "cartela SIM a fost scoasa")
Intra in service mode, alege clean cahe, apoi dai restart. Dupa toate astea intra in setari, despre dispozitiv, si fa actualizare firmware.
Dup ce am facut asta imi mai cere cam o data pe zi sa fac restart.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Probabil ai probleme la cititorul sim, trebuie inlocuit in service.

| Deyne a răspuns:

Probabil nu e fixata bine cartela in telefon, lasa-l stins cateva minute, scoate bateria, verifica daca e asezata corect si apoi porneste-l. Daca nici asa nu functioneaza, te sfatuiesc sa mergi cu telefonul la un service.