| SKHOT a întrebat:

De ce mi se inchide telefonul? am imstalt o aplicatie cu putin timp in urma,am deschis-o,urmand ca telefonul sa se inchida singur, iar cand vreau sa intru in meniu sa o dezinstalez se stinge? dau funda daca are cineva vreo ideewinking

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, aplicaţia respectivă NU este compatibilă cu telefonul tău sau ai virusat telefonul...

Încearcă să instalezi un AppManager şi cu ajutorul lui să dezinstalezi aplicaţia.

Ai antivirus pe telefon?

Dacă nu reuşeşti să dezinstalezi aplicaţia respectivă, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului.

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| AdryTheBest a răspuns:

Probabil telefonul tau a luat virusi de la aplicatia respectiva. Presupun ca e supraincarcat de virusi. Incearca sa il opresti si apoi sa il repornesti. Dupa aia incearca sa dezinstalezi aplicatia. Altceva nu stiu.
Sper ca va merge. Succes!