| anonim_4396 a întrebat:

De ce s-au înmulțit atât de tare reclamele pe YouTube?
Adică intru să accesez un videoclip (pe telefon că pe computer am AdBlocker) și trebuie să dau de fiecare dată skip la vreo 2-3 reclame.
Înainte erau mai puține.

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Descarca Youtube vanced https://vancedapp.com/

si nu o sa mai apara reclamele la pachet cu unele chestii premium cum e sa pui videoclipul pe fundal

36 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu folosesc YouTube Vanced pe telefon (unde ma exasperau reclamele)
iar pe PC am AdBlocker Plus

Pe PC mai dezactivez din cand in cand eu manual AdBlocker-ul, cand consider ca urmaresc un clip de real interes pentru mine, si creatorul merita rasplatit
(creatorii din continut castiga si ei ceva daca noi urmarim clipurile cu reclame, nu doar Google)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ce se intampla daca da faliment Google?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă Google falimentează celelalte motoare de căutare vor încerca să acapareze puterea. În vreo 2-3 ani s-ar calma apele când un nou motor de căutare al ocupa locul de rege al motoarelor de căutare, lăsat vacant de Google.

| Lukasssz a răspuns:

Pe browser nu apar.

| EMMP a răspuns (pentru cristi202):

Dai alt tab si mute cand apar reclamele si revii peste 10 secunde rolling on the floor)

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Youtube premium e nici 1 leu pe zi si ai liniste adica 26 lei pe luna