| anonim_4396 a întrebat:

De ce telefoanele Eboda sunt asa de ieftine si performante?

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

"Pentru ca din seria de filme si pentru ca automobile"! happy

| Adbbmsh a răspuns:

Probabil ca te tine cateva luni si apoi trebuie sa-l schimbi? laughing

| KinekT a răspuns:

Pentru ca tu te uiti doar la nuclee-le si frecventa procesorului, in spatele lui sta o arhitectura... daac e un cortex a7 dual core 1 nici nu se comapara cu un snapdragon s4 de 1 ghz single core, Dupa aia ne ducem la placa grafica, memoria ram care poate fi ddr2/ddr3 de diferite frecvente, un ecran de alta calitate, camera mai slaba chiar daca este de 8 mpx la doua telefoane diferenta poate fi enorma.Si in final mai platim un pic si firma...
La un Samsung platim mai mult ca na... e Samsung

| exydos a răspuns:

EBoda sunt telefoane foarte bune, sunt ieftine deoarece nu sunt prea cunoscute si au nevoie sa le vanda. Un alt motiv ar fi acela ca nu folosesc materiale scumpe. Funda?