| christian1989 a întrebat:

De ce unele telefoane cu mufa jack nu pot captura sunetul line in? (sa pot inregistra ceea ce mixez pe consola prin cablu jack )

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mufele jack din telefoane sunt doar pentru iesire semnal casca si (eventual) intrare microfon (in functie de numarul contactelor: 3 sau 4).
Prin aceea mufa nu se poate inregistra sunet "line", doar prin intrarea de microfon.

| carevaescu a răspuns:

Are de a face cu placa care procesează semnalul. Dacă acea placă doar procesează semnal către cablu atunci nu poți înregistra.

| vodka020202020 a răspuns:

Telefoanele cu mufă jack pot avea limitări hardware sau software care împiedică captarea sunetului line în din motive de securitate sau calitate audio.