| Don714 a întrebat:

De craciun imi iau un Nokia lumia 630. Da nu am inteles ceva are windows phone 8.1 deci pe el pot rula aplicatii.exe? si ce jocuri ma pot juca? De ex sa zicem ca vreau sa ma joc pe el minecraft, se poate, cum?
Cine imi da mai multe detalii in ceea ce priveste fisierele ce le poate deschide si jocurile ce merg pe telefon primeste funda!
P.S:Scuzati-mi greselile gramaticale dar nu prea ma inteleg bine cu romana ca grele este romana... happy

5 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Aplicatii exe pe telefon?
Aplicatiile le iei de pe Windows store, sau play store.

| AlexL28 a răspuns:

Nu poti sa rulezi aplicatii.exe
Poti sa rulezi aplicatii din Windows Store care e preinstalat pe telefon.

| Ercjiaai a răspuns:

Nu, nu poti rula aplicatii cu.exe
Dar iti poti descarca jocuri si aplicatii de pe Windows store, un fel de Magazin play pe android.

| andrei901 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un smartphone cu android ca smartphonurile care au windows nu au prea multe aplicatii.Telefoanele care au windows sunt folosite mai mult pentru busniess

| Scriitoare a răspuns:

Am si eu un telefon Nokia Lumia, si iti zic cu cea mai mare sinceritate ca atunci cand vei incepe sa lucrezi cu el, te vei simti ca in rai.
E cel mai bun telefon pe care Nokia putea sa il lanseze...Nimic nu este imposibil pentru el! Are o super capacitate interna,iti deschide ferestre pentru toate siteurile pe care vrei sa le deschizi, ai siguranta deplina, cele mai bune jocuri sunt destinate pentru el.
Imaginile, si culorile iti par reale, 3D nu altceva.
Iti zic eu:daca intr-adevar iti iei un astfel de telefon..esti super castigat!