| anonim_4396 a întrebat:

De obicei eu îmi cumpărăm telefoane oppo doarece sunt super bune,însă după ce au început să apară în Romania, nu prea as mai vrea sa cumpăr deoarece nu îmi place să am ce are toată lumea. Ce mărci mai bune exista care nu se vând pe aici?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vivo

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am avut și din alea, nu sunt prea bune deși sunt făcute tot de aia

| sierra1 a răspuns:

~telefoane oppo doarece sunt super bune...nu îmi place să am ce are toată lumea~

de fapt tu nu cauți telefoane bune ci pe alea pe care nu le au alții. Te contrazici. Oppo sunt nașpa și iefitine d-aia au mulți. Ia-ți de la Apple dacă vrei să fii de fițe deși nu cred...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai da oppo vivo oneplus, acelasi rahat. Eu am oneplus pentru ca la software sunt printre cele mai bune telefoane. Nu cauta ceva foarte rar aici pentru ca dupa cum il mai repari?

| anonimg a răspuns:

Poti intra aici: https://www.gsmarena.com/ la rubrica "Phone finder" din stanga sus. Iti alegi o marca pe care in ultimul timp s-a rarit la noi in tara.
Dupa ce dai clic pe un brand, selectezi ca sa iti apara lista in ordinea aparitiilor (time of release) ca sa alegi din produsele noi de anul acesta.
Apoi cauti produsul pe eMAG sau pc garage si vezi daca exista la noi in tara.
Nu cauta un produs ale carui accesorii nu le vei gasi in tara. Te poti orienta catre un Asus, Oneplus, Realme (care are baterie de 6000 mAh).

| RobertMoon a răspuns:

Daca au 2% în România Oppo e bine, așa că de unde crezi tu că toată lumea are Oppo? Majoritatea au Samsung, Huawei și iPhone. Dacă vrei ceva rar ia-ți un Google pixel/Oneplus/ Sony.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ești paralela cu tehnologia.Cand oppo scotea telefoane Samsung scotea mixere. Pe bune, dai numai raspunsuri fara noimă, in necunoștință de cauză și total pe lângă. Chiar nu înțeleg cum nu îți suspendă ăștia contul

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai supărat că ți-am spus că iei doar jeguri de telefoane?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oppo și oneplus sunt una, realme și Vivo alta, făcute de aceeași companie.Prefer un oppo mid range decât un Samsung așa zis flagship, oricum Samsung o ia pe urmele LG cat de curând, nu exista termen de comparație între un oppo la 2-3000 și un amarat de Samsung.Recunosc totuși că Samsung are cea mai buna stabilizare optica de pe piata, in rest vai și amar

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Prefer un oppo mid range decât un Samsung așa zis flagship"

vulpea, dacă o știi, spunea tot așa despre struguri!

---------------------------
...și dacă n-ai resurse, nu e o rușine

https://www.tpu.ro/......c-500-lei/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar tu esti si snob, si habarnist. Oppo au luat fiinta in 2004. Samsung au lansat primul telefon mobil in 1993. Fa un pic de calcul... Ca sa raspund la intrebarea ta, daca vrei sa fii mega-jupin si sa nu aiba nici naiba ce ai tu, ai putea incerca un telefon cu Linux - https://www.ubuntupit.com/......-security/ - ProX 1 chiar e o mare chestie. Daca nu, ceva mai exotic cu Android, gen Sharp sau PANASONIC DMC-CM1 LUMIX.