| andrei2727 a întrebat:

De unde imi pot da seama ca un Iphone 4/4S este decodat cu gevey fara sa stiu eu, cum ar fi ca eu cumpar un Iphone si vanzatorul nu imi spune ca este decodat cu gevey sau alte decodarii gen?

Răspuns Câştigător
| VladA13D a răspuns:

Pai,daca este cu Gevey, ar trebui sa aiba o placuta sub cartela, pe sim-tray, iar daca este decodat cu soft, ar trebui sa aiba instalat programul Cydia.Intri in el si intri sa vezi programele instalate in acest proram, iar daca este vreun Sam, sau Ultrasn0w,atunci este codat prin soft. happy

1 răspuns:
| Mariotz a răspuns:

Daca este cu givey nu o sari meargă toate cartelele si la cartele este un cip