| Cristina_Andrei_1999 a întrebat:

Deci... Am un Samsung galaxy s2 si stateam
pe youtube si por si simplu a ramas blocat
, eu am incercat sa ies... Nu a mers... Am
incercat sa il sting... Nu a mers... Am incercat
sa il inchid nu a mers sa ies de acoloa... L am
Lasat 20 de min daca am vazut ca nu merge
I am scos bateria... Am bagat o inapoi si mi a
aparut ca se incarca... Am incercat sa il deschid
si mi a aparut scrisul ala cu " Samsung galaxy s2...
Si a ramasa asa... Dupa 5 min am scos bateria.
Si nu a mai mers sa il aprid... Ce sa ii mai fac?
VA ROG DIN TOT SUFLETUL SA IMI RASPUNDETI
MULTUMESC...PAA

Răspuns Câştigător
| anonymoussses a răspuns:

Buna Cristina, vezi tu nu vreau sa fiu cel care iti da o veste proasta dar se pare ca ai emmc-ul stricat DAR se poate sa fie ceva software nu hardware. iti pot da cateva linkuri cum se face dar nu cred ca te vei descurca deoarece nu e asa usor, parerea mea ar fi sa il duci la un service bun sa intrebi acolo ce are

4 răspunsuri:
| crbogdan a răspuns:

Incearca sa il pornesti daca nu porneste scoatei bateria si lasa-l unpic fara baterie si incearca iar dupa aia a patit un prieten lui i-a mers... depinde ce are telefonul incearca.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Si eu am patit asta dar mie mi-a mers dupa.Pai cred ca ai prea multe pe el dar scoate bateria si incearca tot asa daca nu mergi la garantie cu el sau la un service.

| MskDesign a răspuns:

Dacă telefonul nu e root-at, poți accesa partiția Recovery urmând următorii pași:

1. Închide dispozitivul.

2. Apasă pe ambele butoane de volum (+ și -) în același timp și apoi apasă pe butonul de power.

3. Umblă prin Recovery mode folosind butoanele de volum.

4. Apasă pe butonul de Power pentru a face selecții.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să-l pui la încărcat timp de 2-3 ore, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să-l deschizi.
Dacă tot nu se deschide corect, atunci poate fi o problemă cu softul ( o eroare din diverse cauze ), etc.

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html

http://www.hard-reset.org/......fety-step/

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-i9100-galaxy-s-ii/

http://factory-reset.blogspot.ro/......reset.html

http://www.tsar3000.com/....../index.php

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.