| xDeniilalaxd a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am un Samsung Galaxy Gio S5660. Noaptea trecuta am apasat pe Actualizare Software, mi s-a repornit si mi-a aparut o banda galbena ce se incarca. S-a incarcat cat s-a incarcat si la un moment dat nu mai mergea. L-am lasat cateva minute sa vad daca mai face ceva si nimic straight face. Am incercat sa-l inchid si degeaba, apoi am scos bateria. Am citit undeva intre timp ca trebuie sa scot cartela si cardul. Le-am scos si am bagat bateria la loc, i-am dat pornire si mi-a aparut din nou banda aceea galbena dar imi zicea ceva de genu' : NO Slot SD found. L-am repornit si dupa aceea mi-a aparut imaginea aia cu Samsung Galaxy Gio S5660 cand se deschide de obicei telefonul si a ramas asa straight face. Pot sa-l inchid, dar daca dau sa-l deschid imi ramane imaginea aia.

Sa inteleg ca am sters tot soft-ul straight face. Trebuie sa-l duc la service? Oare cat costa? Mai pot face ceva?

PS: Nu am folosit KIES in timpul actualizarii pentru ca nu stiam ca trebuie.

Astept raspunsurile voastre, dau funda! happy Multumesc.

1 răspuns:
| Fireball_Bazooka_1989 a răspuns:

Ideea este ca trebuie rescrisa memoria ROM. Nu este o treaba simpla, deoarece presupune un risc, dar nici imposibila. Daca te documentezi bine totul va iesi perfect. Pentru ajutor : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1209425 si
http://droidangel.blogspot.ro/......stock.html
Bafta!