| Alexandra_Ioana_1990 a întrebat:

Am un Samsung galaxy S2 si am ramas fara baterie, l-am bagat la incarcat si nu l=am lasat sa se incarce cateva minute.am incercat direct sa-l deschid. Dar nu merge. Ce pot sa fac? Inafara de ii scot bateria si sa o bag iar, ca nu merge. Funda :-)

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ai pus la incarcare prin calculator sau direct la priza. Daca nu l-ai pus direct la priza nu este obligatoriu sa se deschida din prima. Eu mai scot bateria cand am astfel de probleme.

| katherine585 a răspuns:

Lasa-l putin in priza sa se incarce circa 15 min, chiar daca nu este aprins. Iar apoi deschide-l. L-ai tinut prea mult descarcat si din aceasta cauza nu merge.

| alymitu a răspuns:

Si eu am s2. Nu e sufiecient sa il lasi cateva minute. Lasa-l cam jumatate de ora si dupa incearca sa-l pornesti.
Daca nici atunci nu merge, lasa-l 2 ore. Daca nici atunci nu porneste, va trebui sa mergi cu el la reparatii sad.

| 12faly56 a răspuns:

Nu este suficient citeva minute lasa-l cel putin o jumatate de ora si daca tot nu porneste verifica incarcatorul. daca e bun cumpara alta baterie.defecta nu mai primeste curent.

| kasapelkspkasapel a răspuns:

Incearca sa il dechizi din bios( tii apasate toate butoanele HOME+LOCK+VOLUM, dupa ce l-ai lasat la incarcat 30 de minute, daca nu merge inseamna ca trebuie inlocuit acumulatorul, daca te intereseaza am la vanzare la pretul de 30 de lei

add: casapel@yahoo.com