| anonim_4396 a întrebat:

E un cod de telefoane care cand bagi codul in telefon face ca tuturor celor care te suna sa le apara ca ai telefonul inchis sau ocupat, dar, de fapt, nu-l ai inchis si tu primesti sms cu notificarea apelului. Ulterior, daca vrei il suni tu. Caut codul asta de foarte mult timp, il stie cineva?

Răspuns Câştigător
| rebelmonk a răspuns:

Ar mai fi asemanator si modul avion la ce zici tu acolo

2 răspunsuri:
| Urmichange a răspuns:

Buna, eu stiu ca la telefonul meu daca puneam ''blocare numar'' se intampla asa. Persoana data nu poate sa ma apeleze, doar eu pe ea. Dar de cod nu stiu.

| costyy001 a răspuns:

Codul este *21*178# apoi apelare
Oricine ma suna primeste urmatorul mesaj. "Abonatul apelat are telefonul inchis, bla, bla", cu toate ca telefonul este deschis si "operational".
Imediat dupa apel primesc un mesaj "Ati avut un apel: +40...6 02/05 13:14" adica m-a sunat "cutare numar" la data zz/ll ora:minutul.
Daca vreau, il sun, daca nu, nu.
Pentru deblocare si revenire la starea normala tastez.
##0002# apoi apelare.
Codul merge numai in cosmote.