| Ramona1233 a întrebat:

Buna! Va rog sa ma ajutați ca nu mai stiu unde sa caut…. Când primesc apeluri nu îmi apare pe telefon se respinge apelul automat și primesc doar notificarea. Rar când suna telefonul la un apel sau dacă prima data se da pe ocupat a doua oară merge, dar de cele mai multe ori îmi apare notificare cu apel pierdut. Va rog sa ma ajutați pentru iphone

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Intra la setarile telefonului-apeluri-restrictionare apeluri si acolo o sa gasesti mai multe optiuni printre care:
- respingere automata numere necunoscute
- respingere automata personalizata ( de unde iti alegi tu ce numere sa iti respinga )
- respingere automata numere ascunse
- respinegere automata toate numerele ( posibil sa o fi activat din greseala ).
Cam toate telefoanele au niste setari care chiar daca nu sunt identice cu cele de mai sus, sunt oarecum asemanatoare. Intra cel mai sigur la setari si cauti la lupa " respinegere apeluri " sau doar " apeluri " si de acolo trebuie sa gasesti ceea ce te intereseaza. Bafta!

2 răspunsuri:
| nevermind1234 a răspuns:

Https://support.apple.com/ro-ro/HT204027
Încearcă aici. Iti dau mai multe posibile cauze si rezolvari.