| gemeni6226 a întrebat:

Exista aplicatie pentru smartphonuri ca sa combini de la o statie de autobuz la care te afli autobuzul sau autobuzele(sa zicem ca este nevoie de doua) care te duc cel mai repede la destinatie? Sa zicem te afli la ora x intr-o statie si sa iti indice ca cel ma repede autobuzul dorit vine peste x minute trebuie sa te dai jos la statia de unde iei autobuzul y care te duce mai departe.Stiu ca te poti uita in statie la mersul autobuzelor stiu ca poti sa studiezi pe internet dar aplicatia asta mi-ar fi foarte utila sa zicem primesc un telefon urgent sa fiu la destinatia z si nu mai am timp sa tot combin pe internet ce autobuz sa iau (nu intotdeauna am bani de taxi)si o astfel de aplicatie care mi-ar zice mereu peste cit timp am autobuzul dorit mi-ar usura f mult viata.

Răspuns Câştigător
| Audrey1912 a răspuns:

Da, Google Maps iti arata ce autobuze te duc cel mai repede unde ai nevoie sa fii, dar nu iti spune cat mai ai de asteptat pana autobuzul ajunge.

8 răspunsuri:
| gemeni6226 explică (pentru Audrey1912):

Cum folosesti aplicatia? Dai click pe google maps si?

| gemeni6226 explică (pentru Audrey1912):

Am gasit, mersi.

| anonimg a răspuns:

Mai este si HERE Transit, dar este doar pentru windows phone.
https://help.here.com/wp8/transit/

| Aasdfghj a răspuns:

Moovit e o aplicatie asa cum vrei tu. Ii spui unde vrei sa ajungi si iti arata toate posibilitatile si te indruma de unde poti lua mijloacele de transport. Pentru fiecare mijooc de transport ai si orarul.

| gemeni6226 explică (pentru Aasdfghj):

Multumesc e foarte buna!

| Aasdfghj a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu placere! Sa stii ca poti schimba si orasul.

| gemeni6226 explică (pentru Aasdfghj):

Da,am observat ca functioneaza pentru orice localitate.