| Lorenuta2000 a întrebat:

toata lumea. Sunt a sasea si am inceput sa ma gandesc la ce liceu sa intru cand termin a opta. Am incercat sa gasesc unul cat mai aproape de scoala mea( scoala Vasile Carlova, Nr. 1, Targoviste), deoarece nu-s din Targoviste si ma orientez bine doar prin apropierea scolii( ne-au mai plimbat d-na invatatoare si profesorii pe-acolo). Am aflat ca 2 licee corespund cerintei mele: Liceul N. Ienechita Vacarescu si Liceul de Arte Balasa Doamna. Nu ma pasioneaza artele, deci ramane Ienechita Vacarescu. Acm ajungem la problema mea. Am intrat pe harti google si se pare ca mi-ar lua mult sa merg pe jos pana acolo de la statia de autobuz din apropierea scolii mele.
Concluzia este: Cine stie daca este vreo statie de autobuz in apropierea liceului ales de mine? Si daca se poate, autobuzul care opreste acolo sa opreasca si unde stau eu, in comuna Doicesti( aprox. 10 km spre NV fata de Targoviste). E bine si daca stiti vreun site cu orarele autobuzelor din Dambovita.
P.S. Stie cineva daca la liceul ala se invata dimineata sau dupa-amiaza? As sti ce autobuz sa aleg.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Mai ai vreme sa te lamuresti cum e cu orarul si traseul microbuzelor.Parerea mea e sa te straduiesti sa ocupi un loc la acel liceu( nu-i rau nici Carabela), dupa care vezi cu ce vei face naveta-poate ai colegi dusi de parinti la scoala, posibil sa se schimbe programul la masini, etc.Numai bine, draguta domnisoara si lasa astfel de griji pe mai tarziu!