| Cojocaru_Andrei_1990 a întrebat:

FUNA,! Buna, daca un telefon e codat intr-o retea de exemplu Orange nu pot sa-i bag cartela de cosmote sau ce?

Răspuns Câştigător
| AngelDark11 a răspuns:

Exact.Daca un telefon este codat pe o anumita retea, trebuie sa te duci la un reprezentant al acelei retele si sa ii spui sa il decodeze... nu stiu insa daca nu te costa ceva.

2 răspunsuri:
| Cojocaru_Andrei_1990 explică (pentru AngelDark11):

Si daca e liber in retea sau decodat e tot una nu?

| AngelDark11 a răspuns (pentru Cojocaru_Andrei_1990):

Nu atunci deca este decodat poti sa iti pui ori ce cartele si de cosmote si de Vodafone dar deca este codat sa zicem pe cosmote numai cartela de cosmote poti pune.