| Dăăqueen008 a întrebat:

FUNDA!
Vreau sa-mi cumpar un Samsung galaxy s2 plus si nu vreau sa le mai cer parintilor bani pentru ca am cheltuit exagerat in ultima vremethinking
O idee de cum as putea castiga bani eu pentru a mi-l cumpara?

2 răspunsuri:
| TheHawk a răspuns:

Cea mai bună metodă (şi singura) este să te angajezi. Acum depinde de vârstă, dacă ai minim 18 ani poţi să cauţi prin ziarele din oraşul tău sau pe net ceva slujbe part-time. Dacă n-ai 18 ani împliniti, spune-le unor rude că vrei să lucrezi pentru ei pentru o anumită sumă de bani. Înţelegeţi-vă la preţ şi în câteva luni strângi banii.

| Kenya a răspuns:

Strangeti cat mai multi. Depinde si cati ani daca vrei sa muncesti.