| Razvan03Andrei a întrebat:

Vreau sa-mi raspundeti(cei care va pricepeti, sau ma rog..detinatorii acestor telefoane)ce sa fac.
Ma gandesc de mult la un telefon de ultima generatie(am Samsung galaxy mini...a aparut si mini 2straight face) si pentru mine Samsung Galaxy S 2(care pentru mine este cel mai bun telefon) si Iphone 4(care nu mi-as dori sa-l am asa de mult) sunt aproape inaccesibile pentru mine deoarece sunt foarte scumpe! De un timp strang ceva bani, dar eu nu i-am cheltuit niciodata..si mai am putin si pot achizitiona(de pe eMag) un Samsung Galaxy S sau Samsung Galaxy S+.
Dupa parerea voastra care este cel mai bun? Are doar cateva diferente, dar din cate-mi amintesc S+ are un procesor mai bun ca S-ul cu 400 de MHz care zic eu ca e foooarte bine(eu stiu sa-i dau si root si alte minunatiibig grin)!
Deci, nu ma pricep chiar la toate chestiile si am vazu ca sunt mici diferente intre cele doua..si totusi spre surprinderea mea S+ e cu 150 de lei mai putin decat S-ulbig grin

Deci.ce parere aveti?

Multumesc anticipat!big grin

P.S. Ma gandesc ca daca se numeste S+ are si el ceva in plus dar toata lumea ar cumpara un telefon ce are aceleasi dotari ca si altul dar e cu putin mai performant decat el si ceva mai ieftin!happy

P.P.S. Scuzati daca am avut greseli.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ar trebui sa iti iei care iti place cel mai mult, pentru ca sunt la fel de bune. Eu, in locul tau, as astepta sa scoata s3, fiindca nu se compara cu nici unul, e prea performant. Oricum, te-as sfatui sa alegi s plus, pentru ca am comparat ce are fiecare, si eu cred ca daca cumperi s plus, ramai cu ceva bani, si galaxy s2 nu e foarte diferit de astalalt. bft

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Inca un avantaj pentru s plus > 1.4 ghz procesor. Deci asta! happy

| Razvan03Andrei explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Exact ce am zis si eu mai susbig grin
Thanks
Oricum, si S3 o sa fie ceva senzatie pe piata, dar de unde bani?happy
Banii ii am.dar doar pentru un telefon?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Pai pana apare s3 sunt sigura ca poti strange banii! Eu am un tlf de 2 ani, si vroiam sa imi cumpar galaxy note, dar cand am vazut galaxy 3, deci e prea superior la toti. Gandeste-te ca telefonul o sa il poti folosii pe post de orice vrei tu. Oricum, daca iti place s2 plus, eu iti spun sa il iei, e dragut, si e bun (ar fi fost o senzatie pe piata daca n-ar fi aparut s2)

| Razvan03Andrei explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu stiu ce sa zic... vreau ceva la liber! Sper sa nu depaseasca 30 milioanelaughing
Acuma incerc si eu sa strang ceva bani.Sa vad si ce specificatii are, ca sunt sigur ca o sa fie mai bun si ieftin decat Iphone!big grin

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

happy Are patru procesoare de 1.4 mghz daca nu ma insel, camera de 12 mp cu flash, android sandwich (cred). Restul, cam ca si pe s2. aaa, si ecran de 4.6 ". Astea sunt zvonurile. Iar pretul de lansare, vreo 500 €. dupa, coboara ellaughing)

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Si 1 gb memorie ram big grin

8 răspunsuri:
| Anonomius a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3115&idPhone2=3908
Uite diferenta dintre ele
Ma bucur ca am putut sa te ajut!:)

| Razvan03Andrei explică (pentru Anonomius):

Merci,dar deja stiam aia.happy