| victor11 a întrebat:

Galaxy s2 sau optimus L9?
ma orientez si dupa pret...si la calitate/specificatii.
cine are L9? cum se vede ecranul in comparatie cu un super amoled? jocurile merg bine? dar mai ales ce memorie interna destinata doar utilizatorului are?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| tofanlucian12 a răspuns:

Samsung s2

| Vendettatpu a răspuns:

Eu detin s2, este un telefon superb, la varianta de 16 gb care o am eu imi raman 11, 5 gb de stocare...dar daca vrei un telefon cu adevarat superb (mai bun si ca 3) mai astepti sa strangi niste bani si iti iei LG Nexus 4, este cel mai bun telefon la cel mai bun pret, daca nu s2..eu sunt foarte multumit de s2-ul meu.

| victor11 explică (pentru Vendettatpu):

Nu pot da atat de multi bani...sincer, eu ma orientam spre L9 mai ales datorita pretului mai mic, ecranului mai mare. nu sunt f. pretentios la camera sau ecran.

| victor11 explică (pentru BiletulZilei):

Sincer eu m-am orientat spre L9 din cauza ecranului mai mare in ciuda dimens. ext. cam aceleasi. nu sunt f. pretentios (lcd sau amoled), nici in legatura cu camera, dar camera mai mica de 5 MP nu as cumpara. totusi, pentru mine conteaza si pretul

| Vendettatpu a răspuns (pentru victor11):

Sa-l stapanesti sanatos...l9 este un telefon foarte frumos..arata super frumos si la performante nu este mare diferenta intre l9 si s2...cat este diferenta de performanta atata e si diferenta de bani big grin.

| ConovalciucCristian1992 a răspuns (pentru BiletulZilei):

2150 vs. 1650 mAh. CE iti spune asta? Eu am S2 si fratele meu L9, iarL9 e cu mult mai bun decat S2, in afara de camera---CHIAR si l Ecran( densitatea, marimea, rezolutia)