| KERE a întrebat:

Hai noroc. Am aici un telefon (Samsung Galaxy J1 2016) care... atunci când fac o poză cu el. cu camera principală. şi am blițul (nu ştiu cum se scrie aşa că scriu. pe română.) deschis poza iese la lumina camerei. chiar dacă el focalizează cu blițul în momentul în care face poza blițul se închide. după se aprinde iar pentru scurt timp. acum problema e că nu se văd ok pozele la lumina camerei. e vreo problemă de la sistem, de la aplicație (e cea default) sau de la ce?

3 răspunsuri:
| GinoLANETTI a răspuns:

Nu este sincronizat blitul cu focusul camerei si apare acel delay(intarziere). Incearca sa ii dai un restart sau o actualizare de soft daca te pricepi dar vei pierde garantia. Dar daca este asa de cand l-ai luat du-l la garantie.

| bebelusitaiaticubomfaieru a răspuns:

Cumparati iphone e mai bun decat Samsung si nu are blitz

| untu a răspuns:

Daca faceti poze la lumina zilei sau la lumina soarelui nu este nevoie de blitz, dar daca camera unde sa va faceti poze in camera putin intunecata, cand faceti poza, camera va detecta luminozitatea cu ajutorul senzorilor si va actiona automat lumina blitzului!