| teodor14 a întrebat:

Heeeiii! Salut, eu as dori sa imi cumpar unul dintre aceste telefoane : Samsung galaxy s2
Samsung galaxy s2 Plus.
Am vazut ca sunt asemanatoare, nu difera nimic, doar ca s2 Plus vine cu Android Jelly Bean instalat dar s-a primit actualizarea de Jelly Bean si la s2. Ce mi-ati recomanda sa cumpar? Care este mai bun? Nu pot sa imi dau seama pentru ca sunt identice! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianDornianu61 a răspuns:

Alege s2 normal
Mai bine il cumperi cu android 2.3 si ii faci update la 4.1
In primul rand, S2 Plus vine cu o placa video si un procesor mai slabe calitativ, si mai putin performante ( de unde si pretul mai scazut )
In al doilea rand, S2 plus este mai fragil, in sensul ca: daca l-ai scapat odata jos, ti se sparge display-ul, deoarece nu are Gorilla Glass, asa cum are S2 normal. In afara de asta, S2 plus are carcasa din spate lucioasa, si e un magnet pentru zgarieturi.
Sunetul e mai prost decat pe S2 normal. Inca odata, iti recomand S2 normal.

3 răspunsuri:
| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Samsung galaxy s2 PLUS este super bun are o prietena de-a mea si e chiar bun

| teodor14 explică (pentru YnGeRaShMyCuTz):

Deci ce zici, sa aleg s2 plus? happy

| teodor14 explică (pentru IulianDornianu61):

Am luat S2 normal tongue