| lore12345 a întrebat:

Cum imi pot actualiza noua versiune de Android 4.1.2 Jelly Bean pentru telefonul Samsung Galaxy S Advance?
Din cate am inteles a aparut firmware-ul dar nu stiu cum sa fac actualizarea.
Ofer funda pentru ajutor!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand faci un backup al datelor pe computer sau stick de memorie.
Pentru asta trebuie sa iei de pe site-ul Samsung, programul Kies. Legi telefonul prin cablu si instalezi programul. Apoi faci backup-ul. Apoi are sa-ti spuna programul ca exista o versiune mai noua si ii dai sa faca update.
Uite si aici: http://www.youtube.com/watch?v=cvwvx_uacKA