| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heeii TPU, am o problema. In telefonul meu nu mai merge sa bag cartela SIM. adica merge, dar mi s-a stricat o clama de aia care e acolo unde bagi cartela si cand deschid telefonul scrie "introducere SIM"... orice as face asa imi apare. Intrebarea este: mai pot recupera in vreun fel mesajele dupa acel telefon?

3 răspunsuri:
| Valer_Unu_1994 a răspuns:

Daca telefonul functioneaza fara cartela, mesajele le poti recupera, dar daca telefonul nu te lasa sa intri in meniu fara o cartela SIM singura solutie este sa te duci sa iti repari clapeta aia

| JusTPauL a răspuns:

Nu poate fi scump o inlocuire de clema...cred ca o face orice servis de telefoane.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Valer_Unu_1994):

Pot intra in meniu fara cartela SIM. intrebarea e: mesajele le pot lua de pe acel telefon si sa le bag pe altul? daca da, cum?