| mihaitza0044 a întrebat:

Heey TPU! speneti-mi si mie cum sa imi conving parintii sa imi ia un telefon nou... nuste idei niste convingeri pe care sa le aplic? este vorba de sun Samsung galaxy pocket neo... nu este scump deloc dar nici foarte ieftin happy Funda :*

Răspuns Câştigător
| SiaAnastasia a răspuns:

In primul rand, daca este destul de ieftin ar trebui sa strangi bani pe cont propiu pentru el, cum am facut eu. Dar daca nu poti trebuie sa ii convingi ca tie chiar iti trebuie si ca telefonul vechi este stricat (daca ai). Spune-le ce beneficii are, dar evita defectele.

| mihaitza0044 explică (pentru SiaAnastasia):

Multumesc mult! am sa iti urmez sfatul de aceea te_am ales ca fiind un raspuns castigator! :*

| SiaAnastasia a răspuns (pentru SiaAnastasia):

Cu placere! Imi place sa ajut! happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu note bune la scoala.

| OnuOnulică a răspuns:

Sa fi cuminte si sa ii asculti mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa muncesti tu, sa vezi cum se cistiga banii si apoi sa-ti doresti noutati, dar mai ales sa spui ca nu este ieftin. Daca cel actual merge, mai foloseste-l.

| BlueViP a răspuns:

Daca nu au bani poti sa te pui si in cap.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

E foarte amuzant cum tu si FenomenO aveti acelasi raspuns.

| FenomenO a răspuns:

Pai le promiti marea cu sarea le zici ca e ultimul care il vrei ca o sa inveti mai bine ...dinastea....ca altii au si tu ai ramas de prost vezi si tu