| PapanasFluturas a întrebat:

Hei.Am avut un numar de telefon pe care ma suna cineva care nu il cunosc si nici vocea.Dar numarul apare.Mi-am schimbat numarul din cauza aceasta ca ma suna intr-una si m-a sunat si pe acest numar.Sunt extrem de speriata.Ma ajutati? :'(

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Evident e cineva care te cunoaste, e dintre cei carora le-ai dat numarul nou.
De ce nu blochezi numarul? De ce raspunzi cand suna?

| dannyel86 a răspuns:

Salut. Daca ai schimbat numarul, iar persoana care te suna te poate contacta din nou, e clar ca cineva din anturajul tau (persoana in cauza sau apropriata) are acces la noul numar si, orice ai face, individul sau individa te poate contacta telefonic. Te sfatuiesc sa schimbi din nou numarul si sa-l dai doar persoanelor in care ai mare incredere. Daca simti ca viata ta e pusa in pericol, poti sesiza Politia, pentru investigatii asupra persoanei care te deranjeaza prin telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi nu avem cu ce sa te ajutam. daca simti ca treaba e serioasa si periculoasa fa o plangere la politie

| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce te-am putea ajuta? Daca ai smartphone descarca o aplicatie gen Blacklist.Nu te mai poate suna.

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

E cineva care are si numarul nou, probabil prietenii tai il cunosc pe respectivul, blocheaza numarul de pe telefon in asa fel in cat sa nu te mai poata suna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blocheaza. Ori prin aplicatie ori prin setarile telefonului.