| Napotitană a întrebat:

Salut tpu.Astazi am primit un apel de la un numar necunoscut ( imi aparea numarul, era un numar normal), si cand am raspuns se auzeau niste sunete, si atat.Eu mi-am schimbat numarul de telefon acum cateva zile, si necunoscut care m-a sunat, ma suna si pe numarul vechi in fiecare zi.Problema este ca, inainte, as fi zis ca imi face cineva o farsa sau ma suna cineva automat din greseala, dar acum ca mi-am schimbat numarul si numai parintii si bunicii il stiu, cine sa imi faca o farsa? Voi ce credeti ca este? ( Ma deranjeaza caci m-a sunat si in toiul noptii)

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai!

Probabil ca este un disperat care isi bate joc de tine...
Stiam ca daca te duci la operatorul de telefonie si vorbesti cu ei atunci se poate sa-ti spuna clar cine te suna.

Nu stiu lucruri clare, stiu asta de la un profesor de mate pe care il sunau elevii noaptea.

Incearca si vezi ce iese!
De asemenea poti pune telefonul pe silent noaptea.
Succes!

| Napotitană explică (pentru RainmakerX):

Dap, asa cred ca am sa fac.Sa vad ce zic si parintii mei si sigur o sa ma duc in locul de unde am telefonul sa intreb.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa ii blochezi numarul, de la setari apel-confidentialitate sau de pe acolo de undeva.
In orice caz, eu l-as suna inapoi, dar de pe alt numar si as intreba cine este (cu pretextul ca vrei sa cauti pe cineva-imaginar) si incepi o discutie (asa de curiozitate il intrebi de unde este, cum il cheama etc.)

| Napotitană explică (pentru justanotheruser99):

Multumesc, asa am sa fac.In legatura cu sunatul inapoi, inainte cand aveam numarul vechi am sunat si nu imi raspundea, iar cand ma suna se auzea pur si simplu un sunet, nu ca si cum cineva ar respira, pur si simplu un sunet.

| WaterDrop a răspuns:

Raspunde`i si razi de el/ea.Nu are ce sa-ti faca prin telefon happy deci te poti distra cu acea persoana in voie. Sau blocheaza`i numarul si gata.

| Napotitană explică (pentru WaterDrop):

Daca ar si vorbi, crede-ma ca as face mai mult decat sa imi bat joc, la fel cum si-a facut si persoana de mine.Din pacate nu zice nimic, chiar daca m-am apucat intr-o zi sa ii tin un discurs sa ma lase in pace laughing

| DovleacTurbat a răspuns:

Salut, nu vreau sa te sperii insa e cam ciudat faptul ca te suna si acum in condițiile în care e cam imposibil sa-ti stie numarul. Ti-as sugera sa mergi cu numarul la poliție sa-l verifice si sa-l localizeze daca se dovedeste ca nu este o farsă de la prietenii sau cunostintele tale. Trăim intr-o societate bolnavă plina de psihopati. Ai grija de tine.

| Napotitană explică (pentru DovleacTurbat):

Da, ai dreptate.Nu mai stii in cine sa ai incredere.Multumesc.