| Ellie0Williams a întrebat:

Hei!
Am de aproape 2 ani un Iphone 3gs. Nu am avut nici o problema cu el pana ieri cand am vrut sa-i fac update de la ios 6.0 la ios 6.1.3. Acum imi apare pe ecran o poza cu itunes si cu cablul de date. Mi-am instalat pe calculator Itunes si am i-am dat restore and update dar imi spune ca "The Iphone cannot be restored at this time because the Iphone software update server could not be contacted or is temporarily unavailable." Ce pot sa fac? S-a stricat de tot sau mai are sanse in atelierul unui specialist?

3 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai dupa ce ii dai update trebuie sa il lasi putin

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Telefonul a fost probabil codat in alta retea(si decodat cu jailbreak), dupa update, a comunicat cu serverele Apple si s-a codat in reteaua initiala.
Gasesti tutoriale pe idevice.ro
Daca nu te descurci, apeleaza la noi:
http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/

| Ellie0Williams explică (pentru MobitelServiceGSM):

Telefonul nu are jailbreak si l-am mai updatat de 2 ori si nu s-a intamplat nimic. Dar pana la urma am reusit sa-l fac cu o aplicatie descarcata de pe net.