| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac downgrate de la ios7 la ios 6.1.3. cand dau din itunes cu shift +restore imi apare mesajul "the "iPhone" could not b restored. An unknown error occurred (3194) precizez ca am iphone 4 am dat update la ios7 dar nu imi place cum misca asa ca vreau sa renunt la el. daca puteti sa ma ajutati careva! mersi

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca sa poti face flash la iPhone trebuie sa ai softul semnat de Apple, ori prin internet este semnata doar ultima versiune, cele dinaintea ei nu mai sunt semnate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am un iphone 4 i-am facut update la ios7 dar nu imi place cum ruleaza asa ca as dori sa fac downgrade si sa trec inapoie la ios6.1.3! sau i-as face si jailbreak la ios mai vechi. nu stiu cum sa procedez in itunes am incercat sa fac downgrade dar cand apas shift si selectez versiunea de ios mai veche imi da eroare peste eroare! daca ma poti ajuta cumva iti raman dator... shsuri si alte chestii nu stiu daca am nu ma pricep! din cate am auzit Apple nu mai da semnaturi pentru ios mai vechi... astept un raspuns! daca ma poti ajuta pas cu pas ce sa fac sa scap de ios7

| ufromupps a răspuns:

Http://www.redmondpie.com/......-tutorial/

Incearca acest tutorial.
Dar din cate am citit NU este posibil sa faci downgrade de la iOS7 la 6.1.3 :)