| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Auziti jocul Subaway Surfes poate dauna telefonului...adica un telefon cum ar fi Samsung Galaxy Grand Neo poate suporta 6 aplicatii descarcate(2jocuri+4aplicatii)....nu o sa mearga greu? Aplicatiilie fiind : Facebook,Messenger,Candy Camera,My Talking Tom,Subaway surfes, Tastatura Emojib? Va multunesc FUNDITA

4 răspunsuri:
| Monster97 a răspuns:

Nu... Orice aplicatie/joc gasit pe magazin play nu iti va dauna telefonului In ideea in care nu gasesti un joc pentru telefonul tau pe magazin play si il downloadezi de pe google (apk file) este posibil ca telefonul sa se strice Deoarece telefonul respectiv nu suporta acel joc Cat despre miscatul greu al jocului/telefonului Ei bine asta depinde de timpul de folosire al telefonului si de memoria RAM disponibila Ca telefonul sa se miste in conditii optime iti trebuiesc cam 220mb RAM liberi (aproximativ) deci in concluzie nu vei avea nicio problema

| Utuu a răspuns:

Astea-s prosti, nu dauneaza, instaleaza si joaca-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telefonul are 1GB memorie RAM crezi ca e ok ...sa instalez 6aplicatii +... cele din fabrica... Nu e mult

| AndreRamy123 a răspuns:

Nu e mult dar ca sa nu îți meargă greu descarci anti virus ca încape cu celelalte aplicați. Sa știi ca merge foarte repede