| AlexandraDraalex a întrebat:

Hei! Mi s-a spart ecranul de la telefon, daca il las asa ce se poate intampla? Si c-am cat costa un ecran nou am telefon Karbon A19? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Pai depinde cat de tare e spart daca e doar o linie sau putin crapat il poti folosi in continuare numai ca arata naspa, Karbon A19 e undeva pana in 500 lei totusi nu e o marca foarte populara si piesel se gasesc multa mai greu decat la Samsung de exemplu, dar avand in vedere pretul telefonului s-ar putea sa te coste mai mult ecranul decat telefonul si nu merita reparat, daca e grav spart mai bine iti iei alt telefon, decat sa-l repari e mai rentabil.

1 răspuns:
| Iunix a răspuns:

NU se întâmplă nimic, dar dacă ecranul e din sticlă te poți tăia la deget. O colegă de-a mea are ecranul de la telefon spart de tot și merge bine, doar că să tăiat puțin la deget într-o crăpătură.