| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar costa un ecran de telefon? Dar nu si touchscreen-ul. Pentru ca touchscreen-ul merge. Dar ecranul e spart.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca touchscreen-ul functioneaza, atunci probabil e spart doar folia de sticla, protectoare, care costa in jur de 100 lei (in functie de telefon).
Daca e spart si ecranul, atunci poate costa in jur de o treime din pretul telefonului nou + manopera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se mai schimba de prin 99 ecranu, decat daca ai vreun telefon de-ala vechi, gen, LG cookie, cu ecran rezistiv. La ala merge.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Depinde SERIOS de telefon, daca ai un iPhone mai vechi, s-ar putea ca ecranul ala sa nu faca, cat tot telefonul+manopera
etc.

| Heavenonearth a răspuns:

Touchscreenul e inclus in ecranul sau displayul telefonului.Se inlocuieste, costă cam 100 euro.Asta dacă nu ai folie de sticlă.o poți înlocui și ai ecranul salvat.

| Levington a răspuns:

Spune-ne si noua despre ce telefon e vorba! La unele se chimba cu tot cu touch, la altele nu! Pretul difera si in functie de model!