| YouAlex a întrebat:

Hei T.p.u. vreau sa i-mi iau un telefon. Si va intreb daca merita sa dau banii pe Allview x2 soul mini? Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Ce buget ai?

| halogen001 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ere-aveti/

Camera - nu se poate compara cu una de Samsung
Bateria - mica si nedetasabila.
Memoria ram - mica
Nu are card de memorie
Android prost - 4.4 care nu te lasa sa folosesti cardul de memorie, dar aici e "perfect" - telefonul nu are card.
Nu are 4G, nu are NFC, are GPS simplu.

Nu stiu cum se comporta la jocuri, daca nu se incalzeste.

Are un aspect placut si e subtire.

| YouAlex explică:

Până în 1000 lei

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu merita. Intotdeauna un telefon mini si la companii ca Samsung /Sony e un telefon foarte slab pe care cum ar veni " nu prea i-au acordat atentie"
E un motiv destul de mare si mi-ar ajunge sa nu il cumpar. Am avut S5 mini e un telefon aparut in 2015 si are specifiicatii ca un S3 vechi de 3 ani.
Asta ca e mini.
E un telefon si slab. 1GB Ram in 2016(imediat) nu merita nici sa te gandesti sa il cumperi. O sa iti mearga greu si o sa ai un lag cumplit!
Iti recomand acest Allview aparut de 20 de zile si care poate fii cumparat de ieri
http://allview.ro/x2-soul-style-gold.html
E mult peste X2 Soul Mini cu un aspect la fel daca nu chiar mai elegant mai ales acest pe gold. Bafta!

| onuticuta200312 a răspuns:

Ar fi mai convenabil sa iti cumperi un Samsung deoarece este mult mai bun! Acum depinde de bugetul tau care Samsung vrei sa iti cumperi(Samsung galaxy s3, s4, s5, s6, s6 edge)!