| Zazon1243 a întrebat:

Hei Tpu.Am o mica problema, De obicei eu incarc telefonul de la Orange cu internet si minute cu 5 euro.Dar luna asta mi l-am incarcat cu 4 euro.Mereu cand incarc cu 5 euro imi merge netul pe date la perfectie in 4G dar acum cand am incarcat cu 4 euro imi merge in 3G si H+ si imi merge absolut oribil, nici macar instagramul nu se incarca.E vina mea ca in optiunea de 4 euro nu este 4G sau e de la ei.Adica am cautat pe internet si nu gasesc decat optiune cu 5, 6.8 sau 10 euro.Nu stiu ce sa ma fac.N-as putea sa mai dau niste bani ca sa imi mearga 4G?

11 răspunsuri:
| RazvanV14 a răspuns:

Posibil ai un telefon care duce maxim 3G, optiunile sunt aceleasi, doar daca le iei pe abonament cand alegi 3G/4G/4G LTE/5G(in unele cazuri)

| Zazon1243 explică (pentru RazvanV14):

Dar cand incarc cu 5E imi merge in 4G fara probleme

| Emanulusa a răspuns:

Ia uitate un pic la mesajul de la credit info. Netul ala care il ai tu adica mb nu cumva sunt consumabili doar daca ai o optiune de 5 euro activa?

| Zazon1243 explică (pentru Emanulusa):

Ohh,zice ca am 90000 mb utilizabili cu o optiune activa de minim 5 euro...

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Valoarea optiunilor nu influenteaza viteza la internet. Sunt optiuni care iti ofera sau nu acces 4G. Toate detaliile le gasesti pe pagina noastra, aici https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/.

O zi buna,
Orange Helper

| Iote a răspuns (pentru Zazon1243):

Vezi! Ii ai dar nu ii poti folosi, pentru ca ai incarcat o optiune de doar 4 €. Probabil ce folosesti, e un bonus mic.

| Zazon1243 explică (pentru OrangeHelper):

Dar eu am incarcat cu 4 euro si nu gasesc pe site-ul dumneavoastra aceasta optiune

| OrangeHelper a răspuns (pentru Zazon1243):

Cel mai probabil este vorba despre o optiune mai veche, ce nu mai face parte din oferta noastra. Te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon pentru a verifica punctual situatia.

| Zazon1243 explică (pentru OrangeHelper):

Hei,numarul meu de telefon este 0743 377185. Am incarcat cu 4 Euro si datele nu ma deranja asa de tare ca merg in 3G si in H+ dar ele nu merg absolut deloc.Astept raspunsul dumneavoastra.

| Stoe_Gabriel_1997 a răspuns:

Golden Farm este un site in care aduni oo zilnic le vinzi si primesti bani 100% real uite LINK https://golden-farm.biz/? r=748246

| Zazon1243 explică (pentru Stoe_Gabriel_1997):

Si cum ii scot? Imi trebuie card?