| FoReVeRyOuNgBiTcH a întrebat:

Hei TPU.

Am un Samsung Galaxy Mini 2 si uneori, cand ies dintr-o aplicatie, imi apare doar fundalul, fara iconite, si trebuie sa astept cateva secunde sa isi revina. Ce ar trebui sa fac? Am vazut undeva ca revenirea la setarile din fabrica ar fi o solutie, dar ce presupune asta (nu necisat un cod sau ceva)? Nu e mai bine, daca sterg manual toate aplicatiile instalate de mine?

Cine ma lamureste ca lumea, primeste fundoi. >big grin

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

E un telefon basic. nu cere mult de la el. sterge din actualizari, si din aplicatiile ce ai instalat in telefon, nu in mini sd. probabil ca mai are foarte putin spatiu disponibil. poti de asemenea sa scoti contactele din agenda, sa salvezi ceea ce nu vrei sa stergi in pc sau in mini sd, scoti cartela sim, cartela mini sd, si ii dai reset. o sa vezi ca o sa-ti mearga mai usor. asta in cazul in care ai androidul original si nu ai facut vreun root telefonului. bafta.