| Aliisonn a întrebat:

Am un telefon Samsung Ch@t 335, si acum cateva saptamani mi-am pierdut cardul de memorie, mi-am luat altul de 8GB si mi-am descarcat mai multe melodii de pe internet apoi dupa o zi cand ma uitam printre melodii observ ca nu mai am multe dintre ele.Ieri mi-am descarcat iar melodii si acum cand voiam sa ascult muzica am vazut ca nu mai sunt! Ce se intampla cu telefonul meu? Stie cineva ce are?

Funda!

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai formatat cardul?big grin

| Aliisonn explică (pentru stlucian):

Nu.

| stlucian a răspuns (pentru Aliisonn):

Pai de ce?: Vaezi aici:
In primul rind, trebuie stiut ca smartphonurile suporta carduri care au un format fisier fat 32.si ext.2, 3, sau 4. acestea sunt valabile numai ptr.telefoane cu android os.ptr celelalte, doar fat 32.
procedeu:
a)descarci si instalezi minitool partition wizard, pe care il gasesti pe google.
b)dupa ce instalezi programul, il deschizi,(binenteles, mai intai trebuie sa conectezi cardul la pc)
selectezi cardul respectiv(ai grija sa nu selectezi alta partitie-spre ex:o partitie din hard discul pc-ului.)
c)dai formatare, alegi fat 32, aplly si astepti sa se formateze.asta e tot.