| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 5200 si nu inteleg de ce cand imi pun muzica pe telefon si unele melodii nu sunt in intregime? Le pun cu USB-ul de pe calculator si cand intru la redare muzica sincep sa ascult o melodie si apoi la jumatate se opreste, sau si mai repede. Nu la toate melodiile face asa. Unele merg, unele nu. Si sunt aceleasi melodii pe care le ascult si pe calculator...pe calculator sunt intregi. Pe telefon imi arata ca are tot 3:56 (exemplu) iar pe la 2 minute si 2 secunde (exemplu) mi se opreste... Ce sa ii fac? Sau care e cauza? Poate fi cardul de memorie? De la inceput e asa si si telefonul si cardul erau noi (din magazin) cand le-am luat, cum s-ar veni sunt primul proprietar happy Motivul intreruperilor?straight face

3 răspunsuri:
| anca_3211 a răspuns:

Am acelasi tip de telefon. Nu e nicio problema... Ideea e ca atunci cand iti pui melodiile de pe calculator pe telefon, ele trec printr-o conversie care are rolul de a face respectivele melodii compatibile cu Playerul telefonului si de aceea atunci cand melodia are un alt format decat mp3, scurteaza melodia... Incearca sa downloadezi mai mult melodii mp3 pe calculator ca dupa aceea sa le pui pe telefon fara nicio problema.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@anca toate melodiile pe care le pun pe telefon sunt in format mp3 straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te *** maine scauni ca guda