| Bizzle a întrebat:

Ce inseamna "Android Rooting"?! Am vrut sa imi iau un program sa fac print screen pe telefon [Samsung Galaxy Chat B5330] si mi-a aparut asta. Ce sa fac?!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Inseamna ca aplicatia ta are nevoie pentru a functiona ca telefonul sa fie rootat. Ceea ce nu-ti recomand deoarece iti poti strica telefonul.
Uite cum se face screen shot:
http://www.youtube.com/watch?v=VABOBDECLgo

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Rooting, este ceva de genul jailbreak la iPhone. Adică deblochezi toate posibilitățile telefonul, în mod normal blocate de soft.