| Narciiisaa a întrebat:

Heii.
Am Samsung Galaxy Ace3 și atunci când încerc să trimit un mesaj care conține diacritice (ă,î,ș,ț) îmi apare un avertisment(Este posibil ca mesajul să fie deteriorat pe dispozitivul de destinație...) iar destinatarul primește "#,?,@" în loc de "ă,î,ș, ț"
Ce să fac să mergă diacriticele?

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Problema nu este de la tine sau de la telefonul tau. Mesajul care iti apare te atentioneaza cu privire la faptul ca telefonul destinatarului s-ar putea sa nu fie capabil sa vizualizeze diacriticele. Pentru ca destinatarul sa poata vedea mesajul corect afisat, el trebuie sa isi faca setarile pentru tastatura, limba telefonului, etc. Caracterele care apar in locul diacriticelor marcheaza lipsa lor.

1 răspuns:
| Qweeeeeer a răspuns:

The problem isn't at you. It's at other part.