| Stelistu2012 a întrebat:

Heii TPU! Am o nelamurire.Telefonul Orange Nivo are o memorie ram de 512 sau de 1 gb? Pe siteul celor de la Orange scrie ca de 512 dar pe alte situri de 1 gb...deci?

4 răspunsuri:
| LiviuCristy a răspuns:

Doua variante, una cu 512 alta cu 1 gb
Ca o rautate asa pentru Romanica mai de 512, pentru altii de 1gb

neluL
| neluL a răspuns:

Orange Nivo are 512 MB. Alte site-uri vor sa-l vanda mai repede big grin

| mirciu1234 a răspuns:

Telofonul are 1 gb memorie dar cu toate aplicatile preinstalate(facebook; gogle etc )memoria interna ramane de 512 mb care dupa parerea mea este multicel.

| qwertyuioppoiuytrewq a răspuns:

Am facut eu 23 de teste cu 23 de programe si toate au spus ca telefonul are memoria RAM de 367 mb dar mai raman liberi aproximativ 200 mb daca il golesti din cand in cand deci sta binisor la capitolul ram. Apropo sa nu te iei dupa telefon toate sunt minciuni.