| fuzzyon a întrebat:

Heii TPU am un tlf Samsung galaxy s4 mini lam scapat in apa acum cateva minute lam scos rapid nam nicio problema cu taciscrenul merge tot la fel de bine dar am o problema cu difuzorul si sus in bara aia unde iti arata daca ai castile in telefon imi arata ca le am dar eu nu le am in tlf. va rog ajutatima, poate sunt alte soluti in afara sal duc la service

Răspuns Câştigător
| cornelut a răspuns:

Deci, ai putea incepe sa il desfaci, scoti bateria, cartela tot, apoi iei o surubelnita si desfaci difuzorul, il pui 1 minut pe calorifer si il asamblezi la loc, iar daca bazaie inseamna ca l-ai spart. Si Samsung galaxy s4 nu are treaba e rezistent la apa, in legatura cu castile, e bug incearca sa le bagi si sa le scoti, ca o sa dispara. PS: Asa poti asculta radio fara casti! laughing Da-te mare la prieteni.

2 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

Alta solutie decat urmatoarea nu cunosc.

Scufundal in alcool medicinal [spirt]
Acesta nu va aduce defecte deoarece nu va lasa nicio urma pe placa de baza sau in alte locuri sensibile, in plus acesta se usuca foarte repede.

| fuzzyon explică:

E rezistent la apa dar a int apa in difuzor si se auzea ca dracu dar i-am dat dou trante si l-am reparat laughing) l-am desfacut tot l-am uscat l-am sters cu bete de urechii si gata