| lPsihopate a întrebat:

Heii TPU! Vreau sa-mi cumpar iPhone 5C. Pana acum am avut doar telefoane cu Android si imi e ca nu o sa ma obisnuiesc cu IOS. Tin sa precizez ca nu am mereu conexiune la internet. M-ar costa mult sa imi intretin iPhone-ul (nu ma refer la reparatii)? Cum pot asculta muzica offline fara sa platesc in plus?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Un telefon colorat si bine fabricat.
iOS e super simplu de folosit, arata bine, insa este destul de limitat.
2000 de lei pentru 8 GB si nu ai slot pentru microsd?

Poti sa pui muzica ta, in el. Trebe sa descarci iTunes pe Pc si prin el transferi muzica. Dar trebuie sa o salvezi si in alta parte, deoarece nu poti sa scoti muzica din tel.

Avantajele oferite de Apple sunt:
o constructie solida
iOS super simplu si rapid
actualizari de sistem indelungate
valoare mare de revanzare

Ca minusuri trec:
plastic tip Samsung
ios limitat
specificatii slabe
pretul umflat exagerat

Ca alternative:
daca vrei neaparat neaparat Apple, mai bine iei 5 normal, care este superior din pct de vedere materiale si spatiu. Nu zic ca e rau plasticul, dar nu ai vrea sa simti asa ceva la 2000 de lei. Samsung S4?

La Android recomand Oneplus, Sony Xperia, One M8 sau Nexus 5

http://www.emag.ro/......ricedesc/c

2 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Eu recomand sa ramai la android. iphone mi se pare sec... fara personalitate. asa il iei, asa ramai cu el. nu launcher, nu locker, nu aplicatii pentru performanta...etc.

| lPsihopate explică:

Nu vreau sa imi comand de pe internet. + eu vreau 5C. Cum pot asculta muzica offline fara sa platesc?