| Corina_Huciu_1984 a întrebat:

Helo! Am si eu o intrebare : Ce inseamna neverlocked?

Răspuns Câştigător
| wizzardspin a răspuns:

Neverlock la un telefon (de exemplu la un iPhone) inseamna ca nu mai este codat in nicio retea. Daca telefonul este luat la abonament nu poti folosi pe el decat o cartela care este doar de la operatorul GSM respectiv, de exemplu daca ai luat un telefon la abonament de la Vodafone nu ii poti pune o cartela Orange pentru ca nu o va citi. Neverlock inseamna ca poti folosi telefonul cu orice cartela de la orice retea GSM. Sper ca te-am ajutat si ai inteles.

2 răspunsuri:
| AdrianL a răspuns:

Te referi la telefon sau la altceva? Neverlocked=din cate stiu acum daca nu e bine sa ma scuze cei care intra pe aici. Daca te referi la telefon e blocat sau neblocat.ne neblocat poti instala aplicatii obtinute prin piraterie.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Niciodata nu se va bloca happy