| Aprettylittleliar a întrebat:

Hey. Am un LG GT400 Viewty Smile şi de azi dimineaţă mi s-a blocat touchscreen-ul, doar butoanele funcţionează. Menţionez că săptămâna trecută l-am scos de la service, unde i-a schimbat ecranul după ce mi-a făcut o fază şi mai urâtă ca asta, pentru că nu funcţiona nimic. Spuneţi-mi, vă rog, care se pricepe sau care a întâmpinat situaţia de faţă, ce pot să-i fac să funcţioneze, având in vedere că nu-mi convine să mai dau încă 80 de lei la service pentru un ecran nou, ca după câteva zile să se strice din nou. Merci la toţi!

4 răspunsuri:
| adywow a răspuns:

Mergi inapoi la service! Nu ai primit o garantie ceva? Eu am dormit pe telefon si la fel se stricase touch-ul.Dar cand l-am schimbat mi-au dat garantie 3luni

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Am păţit şi eu acelaşi lucru de trei ori cu un LG GT505 dar am renunţat să dau bani pe reparaţii în fiecare săptămână. Pur şi simplu nu ai ce să-i faci, e deteriorat telefonul. Îţi recomand să îţi achiziţionezi unul nou.
Pa-pa.

| MaxKiller911 a răspuns:

Du-te inapoi la service...

| Aprettylittleliar explică (pentru Hydrangeaceae):

Cred şi eu că asta ar putea fi cea mai bună soluţie, dar mă mai gândesc puţin.Merci.