| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Am un Samsung Galaxy Grand Prime, si am niste probleme cat de cat enervante.
Gen, nu pot sa dau in sus sau in jos pe o pagina si mi se blocheaza. Si uneori nu pot sa scriu, pe tastatura, si mi se misca foarte greu. De la ce este? Si daca ar fi sa inlocuiesc ceva, cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

De la ce este?
Este un terminal vechi/slab si obosit.
Rami putini, aplicatiile consuma ramii disponibili, si ca sa-ti deschida tastatura ai nevoie de rami, trebuie sa astepti pana-ti inchide cateva aplicatii care iti functioneaza in backround.
Nu prea ai ce sa le faci, pur si simplu asa stai cu ea.
Te ajuta un Hard Reset, insa dupa ce ai pus inapoi toate aplicatiile tot acolo esti.

1 răspuns:
| bulzant a răspuns:

Pai posibil sa ai instalate prea multe aplicatii care iti consuma memoria ram si din aceasta cauza s-ar putea sa se blocheze.Eu as recomanda sa ii dai un reset.